دوشنبه5 فروردين 1398                         خانه تماس با ما بایگانی   
 
 
بازدید: 1491 تن
 

تفسير سياسي لنبکي


ماهنامه خواندنی شماره 74

پس از انتخاب دوباره‌ي آقاي اوباما به رياست جمهوري ممالک محروسه ينگي دنيا‌، کرور کرور نامه و تلغراف به سوي ما روانه شد که از بحر دانش پوليتکال خود مردمان را مستفيض نموده و بر جماعت روشن گردانيم در بر چه پاشنه‌اي خواهد چرخيد و روزگار مردمان چون خواهد شد؟.
براي ترضيه خاطر اين جماعت هوا خواهان چند کلمه‌اي مي‌نگاريم‌، باشد که به حول و قوه الهي مردمان از ضلال مبين بدر آيند‌:
باري... از اجله علماي علم پوليتکال نقل است که‌:
هر که در است ما دالونيم / هرکه خر است ما پالونيم *
و اين سخن بدان معنا باشد که توفيري نيست براي ما که چه کسي رييس ممالک محروسه ينگي دنيا يا جاهاي ديگر باشد‌. آن‌ها درند و ما دالونيم و يا خرند و ما پالونيم... چه مستر چرچيل رييس دولت ينگي دنيا باشد و چه مادام آنگلا مرکل نخست‌وزير ممالک محروسه بريتانيه باشد و يا مستر اوباما صدر اعظم آلمان و ينرال* آيزنهاور نخست‌وزير اورس که جماعتي آن را روسيه نامند‌... براي ما توفيري ندارد‌. آن‌ها کار خودشان را مي‌کنند و ما هم کارخودمان را... ميل مبارکشان باشد‌، جنگ ويتنام راه مي‌اندازند‌، يا نصف مردم لائوس و کامبوج را به کشتن مي‌دهند و ما هيچ غلطي نمي‌توانيم کرد الا اين که دالون و پالون باشيم.
 بر کليه نفوس عالم واضح و مبرهن است که در دعواهاي بوسني‌، افغانستان‌، کنگو‌، عراق‌، ليبي‌، رواندا و شامات که سوريه هم خوانندش‌، ما همان دالون و پالون بوديم‌. و در سنوات مضارع (آينده) هم چرخ روزگار بر همين نهج چرخان خواهد بود‌.
پس‌اي بي‌بصيرتان... شما هم‌چنان دالون و پالون باشيد و در اموري که به شما ربطي ندارد فضولي ننموده‌، نان خويش بخوريد و کاري به حليم مستر اوباما نداشته باشيد‌.

*( بر کساني که با زبان مشهدي آشنا نيستند پوشيده مباد که دالون و پالون همان دالان و پالان است و ديگر آن که در زبان اروسيه به جنرال مي‌گويند ينرال‌.... مراتب علم و فضل ما بر شما مکشوف شد ؟! !)
اقتصاد مقاومتي = اقتصاد مفارقتي + اقتصاد مفارغتي + اقتصاد مزاحمتي
 
سال 1391 سال اقتصاد مقاومتي اعلام شد‌، اما اهل فن‌، يعني آن‌هائي که به دليل تعبد زياده از حد، کبره‌اي بر پيشاني دارند‌، زير اين نام‌، اقتصاد ايران را به سه بخش زير تقسيم کردند‌:
اقتصاد مفارقتي ـ  در اين بخش آن‌هايي که از اسرار غيب آگاهند و دستشان به دسته کليد خزائن مي‌رسد رفقا را آگاه کردند که بشتابيد براي رسيدن به دلار 1260 توماني و سکه 800 هزار توماني و با دلارهاي حاصل هر چه مي‌توانيد وارد و انبار کنيد‌. و اگر حوصله وارد کردن خود روي لوکس و ديگر کالاها را نداريد دلار‌ها را نگه داريد تا آن‌گاه که موشک قيمت‌ها را روشن کرديم بتوانيد با سود حلال! در بازار آزاد بفروشيد‌. اگر هم کالا ذخيره کرديد‌، تفاوت نمي‌کند‌. همان سود حلال (و ‌اي بسا بيش‌تر) عايد خواهد شد‌. بدين‌ترتيب در بخش اقتصاد مفارقتي حق رفاقت به تمام و کمال ادا شد‌.
اقتصاد مفارغتي ـ در اين قسمت تمامي وزارت خانه‌ها سازمان‌ها و روسا (از رييس جمهور و مجلس وقوه قضائيه بگير بيا به پائين) خويش را در برابر مشکلات معيشتي مردم‌؛ توليد‌، گراني‌، بي‌کاري و امثالهم از هرگونه دغدغه‌اي فارغ دانستند و هم‌اکنون «فارغ» از هر دغدغه‌اي سرگرم «خدمت» هستند‌. حالا خدمت به کي يا چي؟ اين ديگر به ما مربوط نيست‌.
اقتصاد مزاحمتي ـ اين بخش از اقتصاد عبارت از اين‌که عامه مردم با يک درآمد ثابت‌، بابت همه چيز سه برابر بيش از آغاز دوران اقتصاد مقاومتي پول بپردازند و به هر «زحمتي» که هست روزگار بگذرانند و دعاگوي مجريان اقتصاد‌هاي مفارقتي و مفارغتي باشند‌.
الحق مردم ايران وظيفه خود را براي اجراي اقتصاد مزاحمتي تا کنون به نحو احسن اجرا کرده‌اند و از اين رو‌، پيشنهاد مي‌کنم جايزه نوبل اقتصادي سال آينده به آنان اعطا شود!

نقش کلاغ‌هاي ايراني در مبارزه با استعمار انگليس

خبرگزاري فارس چندي پيش از يک راز پرده برداشت و نشان داد کلاغ‌هاي ايراني با شجاعت و درايت نقشه شوم انگليسي‌ها براي نابود سازي «ژئوتيپ» گردوي ايراني را‌، نقش برآب کرده‌اند.
اين خبرگزاري به نقل از بهنام نعيمي محقق گردو نوشت‌: سفارت انگليس بنا به دستوري که قبل از انقلاب‌، حدود 50 الي 60 سال پيش‌، از دولت خود گرفته بود پول کلاني را براي يک اصله درخت گردو مي‌داد که ظاهرا به اندازه پول زمين باغ‌دار بوده و درختان گردو را به بهانه سوزاندن در بخاري از بين مي‌بردند... . آن‌ها قصد داشتند با اين کار نژاد و ژئوتيپ گردوي ايراني را از بين ببرند‌.... . اما ظاهرا بخت با ما يار بود و با توجه به اين که بذور اين درختان توسط کلاغ‌ها جابه‌جا مي‌شود نتوانستند ژئو تيپ آن را از بين ببرند‌.
درست زماني که اين راز از پرده بيرون افتاد‌، اعلام شد که انگليس تصميم دارد پيشرفته ترين جنگنده‌هاي نيروي دريايي خود را در ميني کشور امارات مستقر کند‌.
با توجه به توانمندي کلاغ‌هاي ايراني‌، پيشنهاد مي‌کنم از وجود آن‌ها براي مقابله با اين جنگنده‌ها به نحو مقتضي استفاده شود‌.
شايد يک محقق کلاغ شناسي 50- 60 سال بعد بنويسد‌: کلاغ‌هاي ايراني نقشه‌هاي شوم انگليسي‌ها را براي ضربه‌زدن به ايران خنثي کردند‌.
نکته‌: اگر بهاي گردو به کيلويي چهل هزار تومان نزديک شده است‌، دليلش همان نقشه 50-60 سال پيش انگليس‌ها است و ربطي به تورم ندارد !!!


فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:  


 
 
گروههای جستارها:
 
 
 
پربازدیدترین ها:
 
پاسخ به بی بی سی درباره نژاد مردم ایران

نهضت پان ايرانيسم و رستاخيز كردستان آن سوي مرز

يادواره‌ي عكس پيش‌گامان و كوشندگان مكتب پان ايرانيسم

پيدايي ناسيوناليسم ايـران

همه مردم فلات ايران، از يك ريشه‎اند
 
همه حقوق وابسته به دیدارگاه مرکز پژوهش های  کاربرد ی ایران می باشد.-
برداشت نوشتارها با بهره گیری از آنها تنها با یاد نویسنده و نشانی این دیدگاه روا می باشد.
Powered by Ratin Co Copyright © 2009 karbord   All rights reserved.