پنج شنبه29 فروردين 1398                         خانه تماس با ما بایگانی   
 
 
بازدید: 3817 تن
 

تظاهرات ملي جوانان ميهن ‎پرست پان‎ايرانيست در شب 21 آذر پشت بيگانگان و بيگانه‏پرستان را لرزاند و تهران را غرق شور و شعف ساخت


تظاهرات پر شور جوانان ميهن‎پرست پان‎ايرانيست‏، در شب بيست و يكم آذر تهران را غرق شور و نشاط ساخت در اين شب كاروان جوانان وطن‎پرست پان‎ايرانيست‎ در سايه درفش پرافتخار كاويان با مشعل‎هاي فروزان و شعار‎هاي ملي روزگار باستان از ساعت 4 تا 9 بعد‎‎ازظهر در سراسر خيابان‎هاي تهران تظاهراتي به ياد روز نجات آذربايجان نمودند. مردم تهران دست افشان و پاي كوبان از اين‎ كاروان استقبال كردند و صد‎ها دسته گل نثار آنان نمودند. سخن‎گويان جوان و دلير پان‎ايرانيست‏ در تمام اين مدت شعار‎هايي به ياد شهداي وطن و سربازان فداكار ايران داده و مرتبا نسبت به خائنين و وطنٌ‏فروشان توده‎اي و فرقه قلابي دموكرات نماي آذربايجان كه مي‎خواستند آذربايجان عزيز را از پيكر ايران جدا نمايند، ابراز نفرت و انزجار مي‎نمودند و به نام ملت ايران به روان پاك شهداي راه‎آذربايجان درود مي‎فرستاد و در پايان اين مراسم شبيه پيشه‎وري و « غلام يحيي را كه از چوب و پنبه ساخته بودند، در ميان فرياد‎هاي مسرت‎آميز هزاران نفر كه در بهارستان گرد آمده بودند آتش زدند. اين تظاهرات بي‎شائبه ملي و استقبال بي‎نظيري كه مردم تهران از آن نمودند، مشت محكمي بود كه يكبار ديگر به دهن‎هاي آلوده توده‎اي‎هاي خائن نواخت. حزب ننگين توده‎ در نظر داشت يك‏ بار ديگر براي رسوا ساختن خود و براي جلب نفرين و لعنت مردم ايران، در اين روز تظاهراتي بنمايد و اعلاميه‎ها و شعار‎هايي كه بيگانگان ديكته كرده بودند، انتشار دهد ولي تظاهرات ملي مردم و پان‎ايرانيست‎ها و ابراز نفرت و انزجاري كه قاطبه‏ي ملت از دسايس بيگانگان ‎نمودند، آن‌ها را خفه ساخت.
تا اين آتش عشق ملي و ايران پرستي در قلوب مردم ايران شعله‎ور است و تا خون در رگ‎هاي جوانان وطن‎خواه ايران دور مي‎‎زند ايران جاويدان و برقرار است.
(هفته‎نامه تهران ـ مصور ـ شماره ـ آذر ماه 1330)


فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:  


 
 
گروههای جستارها:
 
 
 
پربازدیدترین ها:
 
پاسخ به بی بی سی درباره نژاد مردم ایران

نهضت پان ايرانيسم و رستاخيز كردستان آن سوي مرز

يادواره‌ي عكس پيش‌گامان و كوشندگان مكتب پان ايرانيسم

پيدايي ناسيوناليسم ايـران

همه مردم فلات ايران، از يك ريشه‎اند
 
همه حقوق وابسته به دیدارگاه مرکز پژوهش های  کاربرد ی ایران می باشد.-
برداشت نوشتارها با بهره گیری از آنها تنها با یاد نویسنده و نشانی این دیدگاه روا می باشد.
Powered by Ratin Co Copyright © 2009 karbord   All rights reserved.