پنج شنبه29 فروردين 1398                         خانه تماس با ما بایگانی   
 
 
بازدید: 2087 تن
 

بیان ‌نامه‌‌‌ی راهبردی حزب پان ایرانیست در برابر دشمن مسلح باید تا دندان مسلح بود 
پاینده ایران
بیان ‌نامه‌‌‌ی راهبردی حزب پان ایرانیست
در برابر دشمن مسلح باید تا دندان مسلح بود


جمهوری اسلامی با ندانم‌کاری‌ها و سیاست‌های مغایر با منافع ملی ، کشور ایران ، مردم و ملت این سرزمین را در کام مخاطرات سهمگینی قرارداده است . خلع سلاح هسته‌ای کشور ، در حالی که ایران از شمال و جنوب ، شرق و غرب از سوی دارندگان جنگ افزارهای هسته‌ای محاصره شده است ، میهن ما را در موقعیت بسیار دردناکی قرار داده است .
سه قدرت متخاصم بالقوه‌ی هسته‌ای در کنار مرزهای ایران یعنی ایالات متحده آمریکا ، حکومت پاکستان و نیز اسرائیل ، دارای پیشینه‌ی بسیار بدی در زمینه‌ی کاربرد و تهدید به کاربرد جنگ افزارهای هسته‌ای هستند . حکومت آمریکا در جریان جنگ جهانی دوم ، دو شهر کشور ژاپن را مورد یورش  و آماج بمب های هسته ای قرارداد، بدون این که حتا مورد اندک  بازخواست جهانی قرارگیرد .
     در این سال‌ها نیز آمریکا بارها ایران را به یورش نظامی تهدید کرده است (‌ روی میز بودن همه‌ی گزینه‌ها ) که جنگ‌افزارهای هسته‌ای را نیز در بر می‌گیرد . حکومت پاکستان در سال های اخیر، سه بار دولت هندوستان را به کاربرد جنگ افزار هسته‌ای تهدید کرده است  . البته دولت هندوستان نیز در پاسخ ،‌ پاکستان را تهدید به تلافی جویی هسته‌ای کرده است . حکومت اسرائیل نیز بارها ایران را  تهدید به یورش نظامی کرده است .  همه‌ی دیده‌بانان مسایل نظامی در چهارگوشه‌ی جهان می‌دانند که اسرائیل بدون داشتن زرداخانه‌ی هسته‌ای ، توان تهدید ایران را به یورش نظامی نداشته و ندارد .
     البه باید گفت که توان هسته‌ای روسیه و چین ،  هندوستان ،  فرانسه و انگلیس نیز می‌توانند ( با درجات کم و زیاد ) از تهدید های بالقوه علیه ایران به شمار روند‌ .  
     در یک چنین جهان و چنین شرایط حساس  ، در حالی که وزیر امورخارجه‌ی پیشین جمهوری اسلامی بدون دودلی با تایید مقام های بالای جمهوری اسلامی بعد از آزمایش نخستین بمب هسته ای پاکستان  « دوان دوان » به اسلام آباد می‌رود تا انفجار « بمب هسته‌ای اسلامی » را شادباش بگوید ، چندی بعد حکومت جمهوری اسلامی اعلام می‌کند که « اسلام مخالف جنگ افزارها کشتارجمعی است » و ایران هرگز اقدام به تولید جنگ افزار هسته‌ای نخواهد کرد ؟!
     رزمایش نظامی حکومت عربستان سعودی همراه با شرکت گسترده‌ی نظامیان پاکستان ، نمایش موشک های دوربرد عربستان با قابلیت حمل کلاهک هسته ای در این رزمایش و هم‌زمان و نیز  آزمایش موشک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای از سوی حکومت پاکستان ، هم‌راه با افزایش عملیات خرابکارانه در مرزهای ایران و پاکستان و ... زنگ های خطر را با صدای بلند که حتا سنگین ‌ترین گوش‌ها هم توان شنیدن آن را دارد ، به صدا در آورده است .
    ملت ایران در درازای تاریخ و با وجود نیرومندی بسیار در سالیان دراز ، هرگز در پی تجاوز به دیگران نبوده است ؛ اما لحظه‌ای که دچار غفلت شده است و آمادگی جنگی خود را از دست داده است ،  موردیورش  نظامی و تجزیه‌ی سرزمینی قرار گرفته است .
     سال‌هاست که حکومت جمهوری اسلامی از موضع ضعف خواهان خاورمیانه عاری از جنگ افزارهای هسته‌ای است که البته تاکنون گوش شنوایی برای آن وجود نداشته است  و در آینده نیز نخواهد داشت . هنگامی می‌توان خواهان خاورمیانه بدون جنگ افزارهای هسته‌ای بود که خود نیز دارای این جنگ افزار می‌بودیم و نشان می‌دادیم که در برابر چشم‌پوشی دیگران ، ما نیز آماده‌ی صرف‌نظر کردن از جنگ افزارهای هسته‌ای می باشیم ؛ وگرنه مشت بر سندان کوفتن است ؟!
    رمز ماندگاری ، این است : در برابر دشمن مسلح باید تا دندان مسلح بود . سرنوشت کهن‌ترین ملت جهان مطرح است ؛ بگذارید کسانی سرنوشت ملت و مردم ایران را در دست گیرند که  « صلح دوستی » و « آشتی‌جویی » آنان از سر قدرت است ، نه از موضع ضعف .

تهران ،‌ بیست و هفتم اردیبهشت ماه 1393

دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست
  (‌هیات اجرایی )
فرستادن دیدگاه ها
نام ونام خانوادگی:
ایمیل:    
دیدگاه ها:  


 
 
گروههای جستارها:
 
 
 
پربازدیدترین ها:
 
پاسخ به بی بی سی درباره نژاد مردم ایران

نهضت پان ايرانيسم و رستاخيز كردستان آن سوي مرز

يادواره‌ي عكس پيش‌گامان و كوشندگان مكتب پان ايرانيسم

پيدايي ناسيوناليسم ايـران

همه مردم فلات ايران، از يك ريشه‎اند
 
همه حقوق وابسته به دیدارگاه مرکز پژوهش های  کاربرد ی ایران می باشد.-
برداشت نوشتارها با بهره گیری از آنها تنها با یاد نویسنده و نشانی این دیدگاه روا می باشد.
Powered by Ratin Co Copyright © 2009 karbord   All rights reserved.